Mango to owoc o niezwykle słodkim, charakterystycznym smaku. Pierwotnie owoc ten pochodził z Indii, ale obecnie uprawia się go w wielu rejonach świata. Idealne mango powinno być miękkie, ale nie przejrzałe. Niestety w sklepach owoce nie zawsze kupowane są w takich ilościach, jakie zakładano, stąd zdarza się, że owoc nie będzie nadawał się już do spożycia. Taką sytuacje uratuje pulpa z mango w puszce.

Zalety pulpy z mango

Główną zaletą pulpy z mango w puszce jest fakt, że ma ona dłuższy termin przydatności, więc można kupić ją, a wykorzystać dopiero za jakiś czas. Nie trzeba obawiać się o to, czy kupuje się owoc jeszcze za twardy, czy już przejrzały. Dodatkowo, takiego mango nie trzeba już kroić, bo w formie wygodnej pulpy nadaje się do użycia od razu. Pulpa z mango zachowuje wartości odżywcze mango, zawierając:

– witaminy A, C, E, B

– miedź

– żelazo

– magnez

– potas 

– polifenole  skuteczne w walce z nowotworami

Warto zatem wybrać gotową pulpę z mango, aby wykorzystać ją w swojej kuchni.

Jak wykorzystać pulpę z mango?

Pulpę z mango można wykorzystać w kuchni na wiele sposobów. Jednym z nich może być przygotowanie odżywczego koktajlu złożonego z wartościowych składników i owoców. Można również zmiksować pulpę ze świeżo wyciśniętym sokiem innego owocu, tworząc przepyszny sok.

Pulpa z mango nada się również do deserów. Można z jej pomocą przygotować wypieki, np. babkę o smaku mango. Pulpa dodana do jogurtu będzie również zdrową formą deseru. Wspaniale może smakować także jako dodatek do wypełnienia naleśników. Ciekawie będzie smakowała także z lodami. Za pomocą pulpy z mango można również przygotować popularny napój mango lassi. Sprawdzi się ona również jako polewa.

Smak owoców bardzo dobrze komponuje się z mięsem. Tak samo jest w przypadku mango. Będzie ono idealnym składnikiem sosu o smaku mango do pulpetów, bądź do polania pieczonego mięsa. Zastosowanie pulpy z mango przy przygotowywaniu sosu bardzo ułatwia jego przygotowanie, ponieważ potrzebne jest już obrane, zmiksowane mango.

Zdecydowanie warto zastosować gotową pulpę z mango w swojej kuchni.